Ptejte se: +420 770 110 650


Časté dotazy, co by vás mělo zajímat

Je to bezpečné?

Ano. Strava KetoFit je u zdravého jedince po dobu 1 až 3 týdnů přísného dodržování naprosto bezpečná. Medicína předepisuje tento stravovací režim celoživotně osobám s epilepsií. (Ne vždy. Jde o jednu z léčebných metod.) Dále na tomto stravovacím modelu celoživotně fungovaly eskymácké kmeny. Odtud zmínky cestovatelů, kteří s Eskymáky nějaký čas žili a zázračně shodili tuky. 

Ketolátky jsou za normálních okolností důležitým energetickým substrátem pro některé periferní tkáně. Mezi tyto tkáně patří především srdeční sval, kosterní sval a ledviny. Při déle trvajícím hladovění se ketolátky stávají významným substrátem pro mozkovou tkáň (z 60–75 %). Za normálních okolností využívá mozek jako zdroj energie pouze glukózu. Mastné kyseliny do mozku z krve nepřecházejí. V roli živiny představují ketolátky ve vodě rozpustné ekvivalenty mastných kyselin, navíc se nevážou na bílkoviny a snadno difundují, což je jejich výhodou. 

Jak to funguje?

  • vynecháte alkohol
  • přijímanou stravou KetoFit se sníží přísun sacharidů, zejména vysokoglykemických  
  • sníží se tím aktivita inzulínu
  • sníží se chuť na jídlo 
  • tuky se stávají nejsnáze dostupným zdrojem energie pro fungování těla
  • obrátí se režim z ukládání tuku na spalování 
  • svaly, šlachy a další tkáně nejsou ničeny jako v případě neodborného hladovění 

Tím, že regulujeme příjem sacharidů, dojde k jejich spotřebování v organismu v průběhu 1–2 dnů (můžete urychlit procházkami a pomalými aktivitami). Organismus pak těží energii z tuků, ať už tělesných, nebo přijímaných ve stravě.

Strava KetoFit není vhodná, pokud spadáte pod kteroukoliv z následujících skupin:

Jste těhotná či kojící.

Jste alergická na některý z alergenů: mléko (laktóza, mléčná bílkovina, syrovátková bílkovina), ryby, sója. Stopové alergeny: vejce, lepek, skořápkové plody.

Trpíte-li poruchou příjmu potravy – anorexie, bulimie. Nebo některým následujícím onemocněním: vážná psychická onemocnění, onemocnění jater a ledvin, srdeční onemocnění, prodělaná mozková, cévní příhoda, poruchy krevní srážlivosti, poruchy metabolismu minerálů, onemocnění cukrovkou – diabetes 1. typu, diabetes 2. typu, onemocnění dnou či žlučovými kameny.

V případě, že neznáte svůj zdravotní stav, poraďte se před nasazením diety s lékařem.
 

Z vašich dotazů:

Mohu pít během KetoFit péče alkohol? – To je zajímavá otázka, děkujeme za ni. Alkoholu se v KetoFit péči prosím vyhněte, konzumace alkoholu váš výsledek zhorší nebo úplně vyruší. Pokud není zbytí, druhy alkoholu a jejich přípustné množství najdete v e-booku č. 4, který je tomuto tématu věnován.

Proč má výrobek jen 12 měsíční trvanlivost? – Je třeba poukázat na to, že výrobek je z přírodních ingrediencí, kde hledíme na čerstvost a funkčnost, a takový výrobek by neměl být konzervovaný.

Na internetu jsem narazila na proteinové polévky a omelety jiných značek. Mohu je kombinovat s dietou KetoFit? – KetoFit je kombinovatelná s čímkoliv, ale musíte se zeptat výrobce, zda je jeho polévka či omeleta plnohodnotnou náhradou jídla tak jako KetoFit. Zda jeho polévka obsahuje všechny vitamíny a minerály důležité pro vaše zdraví. Zda obsahuje i další živiny předepsané legislativou. V opačném případě se jedná pouze o chuťový doplněk, na kterém dietu nemáte držet. Doplňky slouží jako dovolená chuťovka, aby klientka nesáhla po nedovoleném jídle, které by narušilo její dietu úplně. KetoFit vyrábí veškeré produkty jako plnohodnotná jídla, takže prakticky můžete jíst třeba jen jediný druh z našeho sortimentu a průběh redukční péče bude takový, jaký má být.

Cena se mi zdá hodně vysoká. – Snažíme se vám dodat to nejlepší. Vezmete-li v úvahu, že pro výrobu 1 000 g balení se zpracuje 530 kg sójových bobů nebo 270 kg pšeničných klíčků, dále 12,5 l mléka, několik kg jablek, brambor, hrachu, dýňových semínek... Věříme, že uznáte naši cenu jako čestnou.

Obsahuje balíček 1-, 2- či 3týdenní péče všechna potřebná jídla? Je jídel dost? – Ano, balíčky jsou přesně rozpočítané. V každé dóze KetoFit koktejlu je 42 porcí. Možná to vás zmátlo, pokud jste koktejl počítala jako jednu porci.

Zápach z dechu. – Tento projev je běžný. Při ketodietě k němu dochází kvůli výrazném spalování tuků, když je proces spalování tuků nejúčinnější. Pomáhá protření úst malým množstvím olivového oleje (kávová lžička), či bylinnými oleji. Účinné je také požvýkat malý koousek zelené, petrželové natě.

Zácpa. – Měla byste dodržet doporučený pitný režim, tj. více pít. Nedostatečný přísun tekutin může vyvolat zácpu. Jiný důvod pro to není. Strava KetoFit obsahuje mnohem více vlákniny než strava průměrné ženy. Vláknina účinkuje proti zácpě a v ketodietě, resp. proteinové dietě, je důležitá dvojnásobně. Ke správné funkci vlákniny je ovšem nezbytná voda.

Pocit mlsnosti. – To se v prvních dvou dnech může stát. Zvykáte si na jiné stravování a mlsnost je pozůstatek dřívějších prohřešků. Doporučujeme: vypijte 300 ml vody a najděte si činnost (četbu knihy, práci apod). Budete překvapena, že se mlsnost pokaždé vytratí. Další možností je použít naše speciální kloktadlo.

Pití kávy. - Kávu můžete pít: turek, frenchpress, espresso v množství 1-2 kávy/den. Lžíci mléka můžete přidat. 
Smetanu přidávat nedoporučujeme. Leckdy je mléko do kávy spíše za huštěná smetana. Prosím pozor na kávy 3v1 nebo 2v1. Ve složení ale musí být 100% káva. Jedině taková neobsahuje sacharidy. 

Bolest hlavy. – Měla byste více pít. Nedostatečný přísun tekutin může vyvolat bolest hlavy. Bolest hlavy je příznak stahování vody pro funkci ledvin z ostatních tkání včetně mozku.

Má váha nejde okamžitě dolů, a  to už dodržuji postup velmi přísně dva dny. – Dva dny je velmi brzy na hodnocení. Změny se ještě nestihly projevit. Zvažte se vždy 1x na konci týdne. Pár dní trvá startovací fáze a úbytek na váze neprobíhá pořád stejně. Mohou to být různé skoky. Proto je rozumné být v klidu a k tomu přispěje i zvážení vždy 1x na konci týdne, kdy už vidíte celý úbytek.

Má váha šla po ukončení KetoFit péče okamžitě o 1,5 kg nahoru. – Druhou nejdůležitější věcí na redukční péči KetoFit je, abyste s ní neskončila naráz. Jinak hrozí jo-jo efekt. Pro nejlepší výsledek, který si udržíte, dodržujte lehkou péči 20denní, 30denní nebo 37denní (podle toho, jak dlouho jste KetoFit používala).

Zavodnění při menstruačním cyklu. – Může dočasně zvýšit vaši tělesnou hmotnost zadržením vody. Po ukončení menstruace dojde k vyloučení přebytečné vody a váha klesne.

Malátnost. – Pokud jste se čerstvě dostala do stavu přednostní redukce tuku, vyskytnou se několikrát během dvou dní hypoglykemické příznaky. Pokud zrovna vykonáváte fyzickou činnost, přerušte ji a odpočiňte si.

Může KetoFit péči absolvovat i senior nad 60 let? – Odpověď je ano, za splnění určitých podmínek. Nejdříve je nutné abyste si potvrdila, že se vás netýká žádná z výše uvedených překážek (nemoci, poruchy). Dále byste se s odkazem www.ketofit.cz měla obrátit na svého lékaře a svůj záměr s ním konzultovat.

Můžu si KetoFit nachystat den dopředu? – Pokud myslíte v suchém stavu, pak jistě ano. Pokud nemáte komfortní porcové balení, můžete si jednotlivé porce předchystat do malých plastových dóziček nebo lékovek. KetoFit v tekutém stavu můžete uchovat do druhého dne jedině v lednici. Vodou se totiž aktivují procesy v koktejlu a nízká teplota tyto procesy brzdí. Při pokojové teplotě by došlo ke zkažení již připraveného koktejlu. Orientační časy a teploty, jak dlouho je možné koktejl přechovávat rozředěný, jsou tyto: 4–8 °C až 12 h, 8–17 °C do 4 hodin, 17–30 °C do 2 hodin.

Mohu vynechat 1 KetoFit stravu, když necítím hlad? – To by byla bohužel veliká chyba, které se prosím vyvarujte. Vynechání 1 KetoFit jídla by se brzy projevilo na průběhu diety. Poklesla by hladina důležitých živin. Mohly by se vyskytnout zdravotní potíže jako malátnost, nezvladatelný hlad a chuť na sladké. 

Na společenské události jsem ze zvědavosti zhřešila a dala jsem si běžné jídlo. Musím teď KetoFit péči ukončit, nebo můžu pokračovat dál? – Bude to pro vás den nebo dva těžší, protože budete znovu startovat ketózu, ale můžete pokračovat dál. Prodlouží se doba, po kterou nespalujete tuky o 2–5 dní. Celá péče je vždy snadnější, když dodržíte přesně návod.

Potřebuji zhubnout více, než kolik udáváte, že je možné zhubnout u třítýdenní péče. Mohu KetoFit používat déle, nebo jak toho mám dosáhnout? – Ketogenní redukční program byste bez porady se svým ošetřujícím lékařem neměla držet déle než tři týdny. Třítýdenní péče je tedy maximum. Je to legislativní podmínka, která má reálný smysl. Abyste si nemohla uškodit příliš velikým nebo rychlým váhovým úbytkem. Obraťte se proto na svého ošetřujícího lékaře. Bez porady s lékařem můžete pokračovat lehkou péčí. Po uplynutí 14 dní lehké péče můžete znovu přejít na třítýdenní péči.

14823 hodnocení
4.4

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

ppl visa master maestro
Buďte s námi každý den